Закон України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних». Яких змін слід очікувати?
З першого січня 2021 року набуває чинності Закон України "Про національну інфраструктуру геопросторових даних" (13.04.2020). До чого потрібно готуватись? Які зміни нас чекають?
При підготовці та затверджені цього документу враховано положення Директиви 2007/2/ЄС Європейського Парламенту і Ради із запровадження інфраструктури геопросторової інформації у Європейському Союзі (INSPIRE), яка прийнята 14 березня 2007 року.
В країнах Європейського союзу розпочали впроваджувати інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) та геоінформаційні системи ще 50-х роках минулого століття. Механізми електронного урядування швидко набули широкого застосування, а згодом, Директивою ЄС затверджено перелік обов’язкових послуг у сфері публічного управління, які надаються через електронні сервіси.
Натомість в Україні лише починає розвиватися сфера геоінформаційних технологій та електронного урядування. Лише частина «прогресивних муніципалітетів запроваджує електронні сервіси, які допомагають громадянам та бізнесу швидко та зручно отримати необхідні послуги.
Отже, основна мета прийнятого Закону умовно поділяється на три напрямки:
1) встановлення загальних правових основ створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних (далі – НІГД) спрямованої на забезпечення ефективного прийняття управлінських рішень органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
2) задоволення потреб суспільства в усіх видах географічної інформації;
3) інтегрування в глобальну і європейську інфраструктури геопросторових даних.
Доречним також є спрямування документу на забезпечення ефективності прийняття управлінських рішень, адже стрімкий розвиток інформаційного суспільства зумовлює необхідність для державної та муніципальної влади швидко змінюватись та запроваджувати інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) в усі сфери життєдіяльності.
Теперішні «паперово-бюрократичні» способи взаємодії влади з суспільством та бізнесом стають неефективними, натомість застосування геоінформаційних технологій в поєднанні з базами даних дозволяє накопичувати, обробляти, аналізувати та відображати необхідну інформацію а також якісно надавати електронні сервісів.
Запроваджуйте сучасні інструменти для муніципального управління, які дозволять зекономити час, оптимізувати організаційні, фінансові та матеріальні ресурси, ставати більш конкурентоспроможною громадою